Zagospodarowanie

Turystyczne rzeki Warty oraz zbiornika Jeziorsko

Login Form


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/szablon100_slider_v1_res/functions.php on line 199

Zagospodarowanie turystyczne rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko- zakończenie realizacji projektu

 

Zakończono jedną z większych  inwestycji w porcie jachtowym Jeziorsko w miejscowości  Ostrów Warcki. W ramach realizowanych zadań powstały: dwa wyciągi nart wodnych o długościach:  810 m ( dla zaawansowanych) i 200 m (dla początkujących); mała architektura, siłownia zewnętrzna, taras widokowy, miejsce na ognisko, pole namiotowe i caravaningowe, zakupiono sprzęt do uprawiania wakeboardu oraz zapewniający bezpieczeństwo na wyciągu (motorówka, skuter wodny wraz z platformą ratowniczą).

Realizacja tak dużej inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie uzyskane dofinansowanie w realizację projektu pn. „Zagospodarowanie turystyczne rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Inwestycja ma za zadanie wsparcie działań na rzecz rozwoju turystyki aktywnej, rekreacyjnej i sportowej oraz rozwoju bazy turystycznej na terenie Zbiornika Jeziorsko.  Dzięki niej wzbogacona została oferta turystyczna regionu, co przyczynia się bezpośrednio do promowania Zbiornika Jeziorsko na obszarze ponadregionalnym. Działania podejmowane przez Gminę mają w szczególności na celu  przyciągnięcie większej ilości turystów, propagowanie aktywnego spędzania czasu, integrację społeczeństwa, a także ukazanie bogactwa i różnorodności przyrody, tradycji i kultury regionu.

Zapraszamy wszystkich turystów, miłośników sportów wodnych w tym ekstremalnych od maja do końca września każdego roku.

 

 

Każdy znajdzie coś dla siebie – Zacumuj z nami na dłużej

 

Na terenie Gminy Warta rozciąga się na przestrzeni 17 km Zbiornik Jeziorsko wzdłuż pradoliny Warty i osiąga szerokość 3 km. W jego południowej części znajduje się rezerwat ornitologiczny, w którym występuje ok. 200 gatunków ptaków. Natomiast północna część Zbiornika przeznaczona jest na potrzeby retencji, sportu, turystyki i rekreacji. Jest to raj dla żeglarzy, motorowodniaków jak również wędkarzy i plażowiczów. Dlatego w tej części, w miejscowości Ostrów Warcki, został wybudowany port jachtowy „Jeziorsko” z mariną, polem caravaningowym i namiotowym oraz miejscem do plażowania. Od początku istnienia port cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko ze strony społeczności lokalnej, ale przede wszystkim turystów z regionu jak i całej Polski, a także z zagranicy.

Wychodząc naprzeciw coraz większym potrzebom  aktywnego wypoczynku i turystyki Z nowej infrastruktury będzie można korzystać już w przyszłym sezonie turystycznym.

 

Dwa wyciągi nart wodnych

 

 

Gmina Warta zakończyła jedną z większych  inwestycji w porcie jachtowym Jeziorsko w m. Ostrów Warcki. W ramach realizowanych zadań powstały: dwa wyciągi nart wodnych o długościach:  810 m ( dla zaawansowanych) i 200 m (dla początkujących);  mała architektura, siłownia zewnętrzna, taras widokowy, miejsce na ognisko, pole namiotowe i caravaningowe . W chwili obecnej trwa testowanie infrastruktury powstałej na wodzie oraz przeszkód o różnym poziomie trudności. Nowe atrakcje będą w pełni dostępne już w przyszłym sezonie, który zaczyna się wraz z weekendem majowym.

Realizacja tak dużej inwestycji nie byłaby możliwa gdyby nie uzyskane dofinansowanie w na realizację projektu pn. „Zagospodarowanie turystyczne rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Inwestycja, którą rozpoczęto w 2017 r ma za zadanie wsparcie działań na rzecz rozwoju turystyki aktywnej, rekreacyjnej i sportowej oraz rozwoju bazy turystycznej na terenie Zbiornika Jeziorsko.  Dzięki niej wzbogacona zostanie oferta turystyczna regionu, co przyczyni się bezpośrednio do promowania Zbiornika Jeziorsko na obszarze ponadregionalnym. Działania podejmowane przez Gminę mają w szczególności na celu  przyciągnięcie większej ilości turystów, propagowanie aktywnego spędzania czasu, integrację społeczeństwa, a także ukazanie bogactwa i różnorodności przyrody, tradycji i kultury regionu.

Całkowita wartość projektu: 6 538 237,29  zł

Wartość dofinansowania:  4 252 512,05 zł

 

Jeziorsko

Wielki plac budowy. To najlepsze określenie tego co dzieje się w porcie jachtowym Jeziorsko w m. Ostrów Warcki, gm. Warta. Dwa wyciągi nart wodnych o długościach  800 m i 200 m, mała architektura, siłownia zewnętrzna, taras widokowy, miejsce na ognisko to atrakcje z których już niedługo będzie można korzystać w porcie jachtowym Jeziorsko. Niestety nie ze wszystkich-pole namiotowe i caravaningowe, które również jest realizowane w ramach projektu będzie udostępnione dopiero w  2019r. - potrzebny jest czas na ukorzenienie się trawy i przyjęcie się wszystkich nasadzeń.  W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe. Przed Wykonawcami ostatnia prosta- uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń na użytkowanie obiektów.

A to wszystko dzieje się za sprawą projektu pn. „Zagospodarowanie turystyczne rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko” realizowanego ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Inwestycja, którą rozpoczęto w 2017 r ma za zadanie wsparcie działań na rzecz rozwoju turystyki aktywnej, rekreacyjnej i sportowej oraz rozwoju bazy turystycznej na terenie Zbiornika Jeziorsko.  Dzięki niej wzbogacona zostanie oferta turystyczna regionu, co przyczyni się bezpośrednio do promowania Zbiornika Jeziorsko na obszarze ponadregionalnym. Działania podejmowane przez Gminę mają w szczególności na celu  przyciągnięcie większej ilości turystów, propagowanie aktywnego spędzania czasu, integrację społeczeństwa, a także ukazanie bogactwa i różnorodności przyrody, tradycji i kultury regionu.

Kiedy fizycznie będzie można będzie korzystać z powstającej infrastruktury? Wykonawcy do końca maja mają czas na zrealizowanie wszystkich zadań przewidzianych w projekcie. Sezon w porcie rozpoczyna się w weekend majowy, ale amatorzy sportów ekstremalnych będą musieli jeszcze trochę poczekać na wyciąg nart wodnych,  który jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zostanie udostępniony w drugi weekend lipca podczas XXIV Regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko.

Całkowita wartość projektu: 6 538 237,29  zł

Wartość dofinansowania:  4 252 512,05 zł

 

Po sąsiedzku- po drugiej stronie Zbiornika Jeziorsko- też się dzieje. Gmina Pęczniew  realizuje projekt pn."Zagospodarowanie turystyczne rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko - Budowa portu jachtowego wraz z zapleczem i przyłączami w Wylazłowie". Całkowita wartość wszystkich prac w Gminie Pęczniew to kwota ok. 6 500 000,00 zł, z czego 85% to dotacja pozyskana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Mimo, że inwestycje są dwie to cele jak najbardziej do siebie zbliżone.

Miejmy nadzieję, że realizacja obu zaowocuje stworzeniem ciekawych ofert turystycznych.