Zagospodarowanie

Turystyczne rzeki Warty oraz zbiornika Jeziorsko

Login Form


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/szablon100_slider_v1_res/functions.php on line 199

Zagospodarowanie turystyczne rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko- zakończenie realizacji projektu

 

Zakończono jedną z większych  inwestycji w porcie jachtowym Jeziorsko w miejscowości  Ostrów Warcki. W ramach realizowanych zadań powstały: dwa wyciągi nart wodnych o długościach:  810 m ( dla zaawansowanych) i 200 m (dla początkujących); mała architektura, siłownia zewnętrzna, taras widokowy, miejsce na ognisko, pole namiotowe i caravaningowe, zakupiono sprzęt do uprawiania wakeboardu oraz zapewniający bezpieczeństwo na wyciągu (motorówka, skuter wodny wraz z platformą ratowniczą).

Realizacja tak dużej inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie uzyskane dofinansowanie w realizację projektu pn. „Zagospodarowanie turystyczne rzeki Warty oraz Zbiornika Jeziorsko” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Inwestycja ma za zadanie wsparcie działań na rzecz rozwoju turystyki aktywnej, rekreacyjnej i sportowej oraz rozwoju bazy turystycznej na terenie Zbiornika Jeziorsko.  Dzięki niej wzbogacona została oferta turystyczna regionu, co przyczynia się bezpośrednio do promowania Zbiornika Jeziorsko na obszarze ponadregionalnym. Działania podejmowane przez Gminę mają w szczególności na celu  przyciągnięcie większej ilości turystów, propagowanie aktywnego spędzania czasu, integrację społeczeństwa, a także ukazanie bogactwa i różnorodności przyrody, tradycji i kultury regionu.

Zapraszamy wszystkich turystów, miłośników sportów wodnych w tym ekstremalnych od maja do końca września każdego roku.

 

 

Każdy znajdzie coś dla siebie – Zacumuj z nami na dłużej

 

Na terenie Gminy Warta rozciąga się na przestrzeni 17 km Zbiornik Jeziorsko wzdłuż pradoliny Warty i osiąga szerokość 3 km. W jego południowej części znajduje się rezerwat ornitologiczny, w którym występuje ok. 200 gatunków ptaków. Natomiast północna część Zbiornika przeznaczona jest na potrzeby retencji, sportu, turystyki i rekreacji. Jest to raj dla żeglarzy, motorowodniaków jak również wędkarzy i plażowiczów. Dlatego w tej części, w miejscowości Ostrów Warcki, został wybudowany port jachtowy „Jeziorsko” z mariną, polem caravaningowym i namiotowym oraz miejscem do plażowania. Od początku istnienia port cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko ze strony społeczności lokalnej, ale przede wszystkim turystów z regionu jak i całej Polski, a także z zagranicy.

Wychodząc naprzeciw coraz większym potrzebom  aktywnego wypoczynku i turystyki Z nowej infrastruktury będzie można korzystać już w przyszłym sezonie turystycznym.